Stomatologie

Protetická stomatologie

Jedná se o náhradu, která se provádí v případě, kdy dojde k velké ztrátě tvrdých zubních tkání a nelze přistoupit k rekonstrukci pomocí výplně.

Záchovná stomatologie

Hlavním cílem je zachránit zub, který je poškozen zubním kazem a při větším poškození přistupujeme k léčbě kořenových kanálků, ve kterých se nachází samotný nerv.

Stomatochirurgie

Nejčastěji se jedná o extrakci zubů, včetně zubů moudrosti, ale provádíme také resekce kořenového hrotu zubu a další zákroky.

Protetická stomatologie

Jedná se o zákroky, kdy dochází k náhradě poškozené části zubu, celého zubu nebo dokonce i skupiny zubů, které můžeme nahradit následující způsoby.

Fazety představují miniinvazivní estetické ošetření a jsou vhodné pro náhradu menších částí zubní tkáně. Také dokáží zakrýt nedokonalosti barvy či tvaru vašich zubů.

Jedná se o speciální estetickou i funkční zubní náhradu, kterou ošetřujeme zuby, kde je korunková část natolik oslabena zubním kazem či úrazem, že není možnost použití klasické výplně.

Tato nástavba je jako náhrada pahýlu zubu, tudíž slouží k uchycení vlastního kořene zubu s nově vytvořenou korunkou.

Důvodem umístění můstku je vytvoření náhrady za celý zub nebo celou skupinu zubů, kdy se přemostí mezera v chrupu. Dochází k nezbytnému broušení sousedních zubů, na které se pomocí korunek můstek připevní, což může někdo brát jako nevýhodu tohoto zákroku.

Stejně jako u klasického můstku je možnost náhrady zubu, ale také celé skupiny zubů. Můstek se připevní pomocí zubního implantátu, což je umělá náhrada zubního kořene, která se umístí na místo odstraněného zubu do čelistní kosti. Ve spojení s pilířem vytvoří základ, na který se připevní korunka.

Jedná se o pryskyřičnou nebo i s kovem kombinovanou snímatelnou zubní náhradu, která vyřeší váš problém se ztrátou vlastních zubů. Výhodou je, že ji můžete kdykoli z úst vyjmout.

Stejně jako u klasické snímatelné protézy se jedná o pryskyřičnou nebo i s kovem kombinovanou snímatelnou zubní náhradu, ale na rozdíl od klasické je fixována na zavedené zubní implantáty. Tudíž již nemusíte nic lepit a stále je tu výhoda, že ji můžete kdykoli vyjmout.

Záchovná stomatologie

Jak už napovídá název, je to jeden z oborů stomatologie, jehož cílem je zachovat váš chrup v co nejlepším původním stavu. Díky našemu skvělému personálu a za pomoci moderních prostředků nemusíte mít obavy o svůj úsměv. Nabízíme vám ošetření poškozených zubů vzniklé zubním kazem, což může být následkem zanedbané hygieny, ale také ošetření zubních kanálků s nevratně poškozenými nervy (endodoncie) a další služby.

Představuje špičku v estetice i kvalitě pro zubní ošetření, protože se jedná o velmi odolnou výplň, která při správné hygieně může mít až neomezenou životnost. Nejvíce se používá při opravě větších defektů, ale je také vhodná pro povrchové opravy zubů. Výhodou je, že nevznikají žádné alergické reakce a navíc zde zaniká možnost vzniku sekundárního zubního kazu.

Fotokompozitní materiály se staly nenahraditelnými zejména při léčbě zubního kazu a dalších defektů u předních zubů, protože se jedná o nejvíce viditelný úsek chrupu. Při správném technologickém postupu a výběru vhodných barev vám zhotovíme výplně, které nerozpoznáte od vlastním zubům.

Tento materiál má v řadě ohledů výhodné vlastnosti, které příznivě působí na poškozené zubní tkáně, ale nedosahuje takové odolnosti a kvality, jako ostatní uváděné materiály. Proto se využívá jako dlouhodobě provizorní výplň ošetřovaného zubu a při ošetření dětských zubů.

 

Jde o ošetření vnitřního prostoru zubu nebo taky o ošetření kořenových kanálků zubu. Je nutné ho provést pokud dojde k zánětu nebo odumření zubní dřeně, z důvodu velkého zubního kazu či úrazu. Ošetření je zcela bezbolestné.

Stomatochirurgie

Stomatochirurgie se zabývá převážně extrakcemi zubů moudrosti a zubů, které jsou natolik poškozeny kazem, zánětem či úrazem, že je nejsme schopni již zachránit. Provádíme také veškeré chirurgické výkony týkající se resekcí, což je operativní odstranění části kořene nebo zajistíme zákroky vyžadující k ortodontické léčbě.  

Mnoho lidí má z těchto zákroků strach, ale není se čeho bát. Snažíme se vám zajistit veškeré pohodlí a všechny úkony provádíme v lokální anestezii.

V případě že je zub natolik poškozen Kazem že není možné ho rekonstruovat, nastává jeho vybavení ze zubního lůžka.

Jde o titanové šrouby, které se zašroubují do místa kde je chybějící zubný kořen.  

je odstranění periapikálního zánětlivého ložiska a části kořenového hrotu vyčnívajícího do ložiska. Jde o mikrochirurgický výkon, při kterém po naříznutí dásně u postiženého zubu provedeme za sterilních podmínek odstranění váčku, včetně hrotu příslušného kořene, který je příčinou.

Kontaktní údaje

Kontaktujte nás ohledně objednávky či případných dotazů.

Objednejte se

Neváhejte a objednejte se! My se vám v co nejbližší možné době ozveme s návrhem termínu. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí    
Úterý       
Středa     
Čtvrtek  
Pátek 

07.00 – 16.00
07.00 – 16.00
12.00 – 19.00
07.00 – 16.00
08.00 – 14.00

Po vzájemné domluvě jsme ochotni vás ošetřit i mimo ordinační hodiny a dny.