Dentální hygiena

Dentální hygiena je jedním z překladů pro zdravé zuby a krásný úsměv. Díky tomuto ošetření dochází k prevenci vzniku zubního kamene a zánětlivého onemocnění dásní. 

Dentální hygiena již od 1 400Kč

Jak to probíhá?

I když se doma poctivě o své zuby staráte, jednou za čas je potřeba provést dentální hygienu. Pokud chcete mít zdravé a čisté nejen zuby, ale také dásně, měli by jste pravidelně navštívit zubní ordinaci a podstoupit profesionální čistění. Celé ošetření vám zabere 60 minut vašeho času, které doporučujeme absolvovat nejlépe jednou za 6 měsíců. Za zdravý a hezký úsměv to určitě stojí.

Vyšetření

Nejdříve proběhne odborné vyšetření od naší dentální hygienistky.

Čištění zubů

Během zákroku se z povrchu odstraňuje zubní kámen i zubní plak.

Leštění zubů

Na závěr provedeme leštění s pomocí ochranné pasty, která povrch zubů vyhladí.

Starostlivost

Nepodceňujte pravidelné návštěvy u zubaře, který vám provede preventivní vyšetření a případně určí správný postup léčby. Také jsou důležité instruktáže, jak správně pečovat o svůj chrup v domácí péči s čímž vám rády pomohou naše dentální hygienistky.

Jak tomu předejít?

Jak vzniká zubní kámen?

Zubní kámen vzniká mineralizací zubního plaku, ukládáním minerálů a anorganických solí obsažených ve slinách. Na vzniklém zubním kameni se přichytává další vrstva zubního plaku, která vzniká ze zbytků měkké potravy a mikroorganismů, což způsobuje zánět dásní a parodontózu, která může vést k postupné ztrátě zubů. Z toho důvodu je důležité vzniklý zubní kámen odstranit.

A jak tomu předejít? Je potřeba pečlivá a pravidelná hygiena ústní dutina, používání pomůcek pro mezizubní hygienu a samozřejmostí jsou pravidelné kontroly u zubaře a odborně vykonaná dentální hygiena.

JAk na to?

Péče v těhotenství

Pokud jste těhotná, určitě se neváhejte zmínit naší dentální hygienistce, která vám poradí, jak se správně o zuby starat nejen v těhotenství, protože i dutina ústní a její případný zánět může ovlivnit krevní řečiště, a to může mít vliv na zdraví novorozenců a nastávající maminky.

Kontaktní údaje

Kontaktujte nás ohledně objednávky či případných dotazů.

Objednejte se

Neváhejte a objednejte se! My se vám v co nejbližší možné době ozveme s návrhem termínu. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Otevírací doba

Pondělí    
Úterý       
Středa     
Čtvrtek  
Pátek 

07.00 – 16.00
07.00 – 16.00
12.00 – 19.00
07.00 – 16.00
08.00 – 14.00

Po vzájemné domluvě jsme ochotni vás ošetřit i mimo ordinační hodiny a dny.